KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 14733262
nr 1473 3262
Miklos Borsos
(1906-1990), Ungern
Etsning, Strand. Signerad. Bildmått: 30x40, yttermått inklusive ram: 44x61 cm
Miklós Borsos, skulptör född 1906, död 1990.
Utrop:
600 kr
måndag 6 juni 2022
kl 20:12:56
Rörstrand